Co je Binance Coin? Binance Coin

Binance Coin je kryptoměna, která je úzce spojená s kryptoměnovou burzou Binance. Byla spuštěna současně s burzou a dnes se používá zejména na úhradu poplatků na Binance.

Technicky jde o ERC-20 token založený na platformě ethereum. Maximální počet mincí je stanoveno na 200 milionů BNB. Binance Coin je však navržen jako deflační kryptoměna a cílový konečný počet mincí činí 100 milionů BNB, přesně polovinu s maximálního počtu.

Jak funguje deflace?

Jak už bylo uvedeno výše, jde o deflační kryptoměnu. Maximální počet mincí je stanoveno na 200 milionů BNB, cílový konečný počet mincí však činí přesně polovinu, tedy 100 milionů BNB.

Deflace funguje tak, že burza Binance za svoje zisky postupně BNB tokeny vykupuje a permanentně je vyřadí z oběhu. Tento proces se často označuje jako pálení (burning) v narážce na stahování a pálení bankovek tradičních fiat měn. Množství takto spálených tokenů se odvíjí od objemu transakcí provedených s BNB za určité období. Cílem tohoto procesu je postupně stabilizovat hodnotu kryptoměny.

Podrobný popis procesu je na webu Binance.

Využití Binance Coin

Hlavním využitím je úhrada poplatků na burze Binance. Poplatky sice můžete zaplatit i kryptoměnou, kterou směňujete, ale Binance nabízí v současnosti slevu z poplatku, pokud ho uhradíte v BNB. Systém těchto pobídkových slev při použití BNB bude fungovat do roku 2022.

Slevy z poplatků při použití Binance Coinu
Slevy z poplatků při použití BNB

Aktuální cena BNBZpět na rozcestník.