Co je Bitcoin Cash? Bitcoin Cash

Bitcoin Cash je kryptoměna, která vznikla 1. srpna 2017 odštěpením od kryptoměny Bitcoin. Důvodem odštěpení byl konflikt v komunitě vývojářů Bitcoinu o tom, jak řešit problém s pomalým potvrzováním transakcí v síti Bitcoinu.

Proč se oddělil od Bitcoinu?

Velkým problémem Bitcoinu je fakt, že velikost jednoho bloku je omezena na 1 megabyte. Síť Bitcoinu je proto schopná zpracovat pouze zhruba 4-7 transakce za sekundu. Kvůli tomu jsou transakce poměrně pomalé a s vysokými poplatky, což může být zásadní překážka pro budoucí adopci a masové rozšíření.

Ve hře byla řada návrhů, například zvětšit velikost bloku Bitcoinu nebo zmenšit množství dat o transakcích v bloku. S takovým řešením ale nebyla spokojena část bitcoinové komunity. Ta sice nebyla velká, ale byla vlivná. Proto došlo 1. srpna 2017 k odštěpení nové kryptoměny, k tzv. hard forku.

V čem se liší od Bitcoinu?

Hlavním rozdílem je, že velikost jednoho bloku Bitcoinu Cash byla stanovena na 8 MB, a později navýšena až na 32 MB. Zvládne tak nesrovnatelně větší množství transakcí za sekundu než Bitcoin.

Podrobný článek o Bitcoinu Cash a jeho vzniku najdete zde.

Problémy Bitcoinu Cash

Bitcoin Cash dlouhodobě čelí výzvě přesvědčit uživatele kryptoměn, že je opravdu lepší než originální Bitcoin.

Aktuální cena BCCZpět na rozcestník.