Co je Coinbase Earn?

Coinbase Earn je vzdělávací platforma americké kryptoměnové směnárny Coinbase, která je jednou z největších, nejstarších a nejznámějších kryptoměnových směnáren vůbec.

O tom, jak na Coinbase ušetřit za poplatky, jsme psali zde.

Jak funguje Coinbase Earn?

Na Coinbase Earn najdete krátká vzdělávací videa o vybraných kryptoměnách. Po zhlédnutí videa se pak zobrazí jednoduchý kvíz, a pokud odpovíte správně, dostanete určitý obnos kryptoměny.

U každé podporované kryptoměny najdete typicky několik videí dlouhých zhruba 3 minuty a po zhlédnutí každého z nich dostanete jednu otázku s nabídkou odpovědí. Pokud odpovíte správně, dostanete určitý počet mincí dané kryptoměny v hodnotě 2 až 3 americké dolary. Další odměnu pak můžete dostat za pozvání až 4 přátel.

Návod krok za krokem

Zaregistrujte se na Coinbase

Nejprve si budete muset na Coinbase založit účet.

Pokud to uděláte přes tento odkaz a nakoupíte nebo prodáte kryptoměny za alespoň 100 USD, dostaneme oba jako bonus 10 USD.

Ověřte svoji totožnost

Poté budete muset doložit svoji totožnost, bez toho kryptoměny nebudete moci získat – je to bezpečnostní opatření, aby nebylo možné podvádět a na jednu osobu otevřít více účtů. Kromě toho je to nezbytné pro další manipulaci s prostředky, protože to vyžadují platné regulace.

Ověření totožnosti je jednoduché a registrační proces vás k němu dovede, nemusíte nikde nic hledat. Jednoduše vyfotíte svůj doklad totožnosti – řidičský průkaz (doporučeno), občanský průkaz nebo cestovní pas – a počkáte na potvrzení, které zpravidla netrvá déle než jeden pracovní den.

Získejte kryptoměny za to, že se učíte

Poté se už můžete přesunout na Coinbase Earn, odkaz na ni najdete jednoduše ve spodní části na hlavní stránce Coinbase – viz screenshot.

Coinbase Earn
Odkaz na Coinbase Earn najdete ve spodní části na hlavní stránce Coinbase

Aktuálně jsou v České republice dostupná vzdělávací videa o 13 kryptoměnách, přičemž u 7 z nich je možnost získat odměnu za vyplnění kvízu (u zbylých 6 jsou už odměny vyčerpané).

Coinbase možnost vyplnit kvíz a získat odměnu odemyká uživatelům postupně, takže je možné, že po kliknutí na videa o kryptoměně se vám zobrazí hláška „Joined Waitlist“. Obvykle má ale každý uživatel alespoň jeden kvíz s odměnou odemknutý.

A další dva si můžete odemknout prostřednictvím níže uvedených odkazů:

  • Band Protocol (BAND) – odkaz – možnost získat 3 USD za kvízy a 40 USD za pozvání přátel
  • Stellar Lumen (XLM) – odkaz – možnost získat 10 USD za kvízy a 40 USD za pozvání přátel
  • Compound (COMP) – odkaz – možnost získat 9 USD za kvízy, 10 USD za jednoduchý úkol a 40 USD za pozvání přátel

Proč někdo rozdává kryptoměny zdarma?

Je naprosto správné, pokud si pokládáte tuto otázku, protože na první pohled vypadá nabídka moc dobře na to, aby byla pravdivá. Je nutné si ale uvědomit, že kryptoměny jsou stále ve velmi raném stádiu vývoje, a že je používají zatím jen nadšenci do technologií a lidé, kteří nemají jinou možnost, protože například žijí v zemi s hyperinflací nebo posílají drobné obnosy přes půlku světa.

Cílem této platformy je proto podpořit zajímavé kryptoměnové projekty a vzdělávat veřejnost o tom, jak kryptoměny fungují.

Vyzkoušením platformy tedy rozhodně nemáte co ztratit, ba naopak.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *